Menstruační kalíšek jako žádný jiný

Zavolejte nám: +420 721 340 858

    Nacházíte se zde

    • Nacházíte se zde:
    • Domů > Co Softcup a riziko TSS (syndrom toxického šoku)?

Co Softcup a riziko TSS (syndrom toxického šoku)?

Syndrom toxického šoku (TSS) je závažné, život ohrožující onemocnění, za jehož příčinu je pokládána bakterie Staphylococcus Aureus
Laboratorní studie ukazují, že používání Softcupu neprovokuje růst bakterie Staphylococcus Aureus. Do dnešního dne není zdokumentován žádný případ TSS v souvislosti se Softcupem.

Ačkoliv se TSS může objevit i u mužů a dětí, nejčastěji se objevuje u menstruujících žen používajících tampóny.
Studie naznačují že riziko TSS souvisí se schopností tampónů absorbovat krev; je-li nasákavost nízká, je i riziko TSS nižší. Na rozdíl od tampónů SC krev neabsorbuje, ale pouze zadržuje. Nicméně, používání Softcupu nebylo dostatečně intenzivní, aby bylo možno kvantifikovat riziko TSS, pokud vůbec nějaké existuje. Preventivně je doba, po kterou můžete mít Softcup zaveden, omezena na maximálně 12 hodin. Po této době musí být vyměněn.
TSS je vzácné ale vážné onemocnění. Mezi varovné příznaky patří náhlá vysoká teplota, zvracení, průjem, vyrážka jako při spálení sluncem, závratě, mdloby a bolest svalů. TSS se rozvíjí rychle od stavů připomínajících chřipku až po onemocnění, které může mít fatální následky. Pokud pozorujete výše uvedené symptomy při použití Softcupu, okamžitě jej vyjměte a vyhledejte lékařskou pomoc.

Kategorie: 
Obecné dotazy