Menstruační kalíšek jako žádný jiný

Zavolejte nám: +420 721 340 858

    Nacházíte se zde

    • Nacházíte se zde:
    • Domů > Jak se Softcup liší od jiných menstruačních kalíšků?

Jak se Softcup liší od jiných menstruačních kalíšků?

Softcup se od jiných menstruačních kalíšků liší designem a vlastnostmi.

Softcup je dostupný ve dvou verzích: Jednorázový (disposable) Softcup a Opakovaně použitelný (Reusable) Softcup.
Z hlediska materiálu se tyto dvě verze liší pouze v pevnosti. Materiál, z něhož jsou vyrobeny, je identický. Jednorázový Softcup po použití jednoduše vyhodíte do odpadu. Opakovaně použitelný Softcup se používá opakovaně během jedné menstruace a pak jej vyhodíte. To znamená, že žádný ze Softcupů není určen k opakovanému používání v průběhu dokonce několika let. Nesmí se vyvařovat ani jiným způsobem resterilizovat. Omezené používání Softcupu je však zárukou jeho zdravotní nezávadnosti pro Váš organizmus.

Softcup je vyrobený z materiálu používaného v humánní medicíně, který se skládá z elastomerů a minerálních olejů. Většina jiných typů kalíšků je vyrobena buď z materiálu na bázi latexu, nebo ze silikonu, s výjimkou několika málo typů vyrobených z termoplastických elastomerů (PET).

Softcup se také od jiných kalíšků liší zásadně v poloze, v níž je v pochvě umístěný. Správná poloha Softcupu je nahoře v pochvě pod děložním čípkem a za stydkou kostí.
Ostatní kalíšky jsou umísťovány níže v místě, kam se zavádí tampóny.

Zavedený Softcup není (díky své poloze v pochvě) na překážku sexuálnímu styku. S ostatními menstruačními kalíšky si musíte sex během menstruace odpustit.

Kategorie: 
Obecné dotazy