Menstruační kalíšek jako žádný jiný

Zavolejte nám: +420 721 340 858

Proč nepoužívám silikonový kalíšek

Proč nepoužívám silikonový kalíšek

Myslím, že důvod, proč nepoužívám silikonový kalíšek ale Softcup, jsem zmiňovala už ve svých dřívějších příspěvcích, ale tentokrát bych to chtěla trochu rozvést.
Přiznávám, nikdy jsem silikonový kalíšek nezkoušela. Dokonce jej znám pouze z obrázků a diskuzí na internetu. Berte proto následující řádky jako můj ryze subjektivní názor.
Důvod, proč nepoužívám silikonový kalíšek, je jednoduchý, představa, že používám hygienickou menstruační pomůcku opakovaně několik let, je pro mne naprosto neakceptovatelná. Nejsem žádný odborník na silikon, ale stačilo mi několikrát vyvařit silikonový dudlík. Eufeministicky řečeno, po několika vyvářkách už nebyl nicmoc. Nelíbil se mi a raději jsem dítěti koupila nový.
Náhodou jsem nedávno na stránkách jednoho výrobce nejmenovaných silikonových kalíšků narazila na informace týkající se dlouhodobé životnosti jejich výrobku. V žádném případě se tady nechci navážet do konkurence, ale jejich doporučení činí mé původní spontánní rozhodnutí nepoužívat silikonový kalíšek racionálním.
Následující text je neoficiální citací textu původně v angličtině:
"Silikon je velmi odolný, přesto doporučujeme pravidelně prohlížet kalíšek, zda-li na něm nejsou známky poškození např. lepivý, nebo prašný film, zásadní změna barvy, zápach a pod. Pokud zaznamenáte některé z těchto projevů poškození nebo cítíte podráždění, doporučujeme nahradit používaný kalíšek novým. Životnost kalíšku může být různá v závislosti na individuálních faktorech např. pH vaginy, jak dobře a jak často kalíšek čistíte, jaký čistící prostředek používáte a pod. Vzhledem k tomu, že kalíšek je osobní hygienickou pomůckou, měl by být nahrazován (obecně) jednou za rok, ale je na rozhodnutí každé uživatelky, kdy je skutečně nezbytné tak učinit."
Pokud by měl někdo zájem, pošlu odkaz na webovou stránku. Není mým zájmem tady zmiňovat jediného výrobce z řady dalších. Možná, až budu mít čas, podívám se i na ostatní. Každopádně se jedná o informace z aktuálních webových stránek.
Asi u zapřísáhlých uživatelek silikonových kalíšků narazím, ale zdá se, že jejich oblíbený argument: Jednou si koupíš kalíšek a máš vystaráno na několik let, není neprůstřelný.
Svým dnešním příspěvkem nechci vyvolávat žádné vášně. Ráda opakuji, že každá jsme jiná, a univerzální řešení menstruace neexistuje. Ale někdy prostě na internetu narazíte na informace, kterým stojí za to věnovat pozornost. A v některých případech bychom informace měly přímo vyhledávat!
Zdraví
Kamila

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Sečtěte prosím následující
6 + 6 =
Např. pro 1+3, zadejte 4.