Menstruační kalíšek jako žádný jiný

Zavolejte nám: +420 721 340 858

Softcup a panenská blána

Softcup a panenská blána

K napsání následujícího příspěvku mne přivedla diskuze na jednom webu. Na jejím začátku stál dotaz, který zcela jistě nepatřil k nejchytřejším, ale o to nejde. I mně by byla celá diskuze lhostejná, pokud by jedna z přispěvatelek nezmínila Softcup. Dokonce citovala z našich stránek, aby diskutující pobavila faktem, že Softcup je vhodný i pro panny.
Netuším nic o věku diskutujících, ale, ať je to, jak chce, o sexu ledasco věděly (diskutující byly pouze ženy). Ovšem absence znalostí vlastního těla byla s ohledem na probírané téma překvapivá. Stejně jako jejich romantické chápání panenské blány, která ale není nic jiného než fyziologická součást těla ženy.
To, co já označuji "romantickým chápáním panenské blány", vychází z obecného názoru, že panna je dívka nebo žena, která dosud neměla pohlavní styk. Tento fakt má pochopitelně své kulturně historické apod. souvislosti, z nich vyplývá určitá hodnota – cena panenství. Nejčastěji je tato hodnota zmiňována v souvislosti se vstupem do manželství. Během svatební noci dojde k protržení panenské blány penetrujícím penisem a panna už není panna. A konečně může začít používat Softcup, jak o tom až odsud jen snila! Tak takhle tedy ne.
Všem, které žijí s představou, že panenská blána je víčko, které uzavírá vstup do pochvy, doporučuji vyhledat dané heslo např. ve Wikipedii. Panenská blána rozhodně není neprostupná a kompaktní. Vždyť jak jinak by z těla odcházela menstruační krev? Otvorů v ní může být dokonce i více. Blána může být různě velká a pružná. Pružnost dokonce v pubertě narůstá. A k "protržení" panenské blány může dojít i při jiných, než sexuálních aktivitách. Třeba i při použití Softcupu! To ale neznamená, že Softcup není pro panny vhodný! Ale spíše než o vlastnostech (konkrétní) panenské blány se bavme o hlavě.
K používání jakéhokoliv menstruačního kalíšku musí žena dospět. Nikoliv ve smyslu fyzického věku, ale ve smyslu vlastního názoru a zkušeností. Těžko si dovedu představit, že každá právě poprvé menstruující dívka (panna) hned sáhne po menstruačním kalíšku. Ale dívka používající tampóny mne nepřekvapí. Ale kdyby všechny používaly tampóny, proč by se prodávaly vložky? Prostě univerzální řešení neexistuje. Každá jsme jiná a naštěstí si můžeme vybrat pro nás osobně nejvhodnější řešení. A tak i panny mohou používat Softcup, pokud jim v tom hlava a tělo nebrání. A jsou-li schopny používat tampóny i super velikostí tím spíše. Při zavádění zmáčknutý Softcup se velikostí od super tampónu tolik neliší.
Mějte se.
Kamila

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Sečtěte prosím následující
1 + 2 =
Např. pro 1+3, zadejte 4.