Menstruační kalíšek jako žádný jiný

Zavolejte nám: +420 721 340 858

Návod na použití

Návod na použití

Před použitím menstruačního kalíšku Softcup věnujte, prosím, pozornost tomuto Návodu na použití.

Nike Blazer Low Gt Ivory Nike Blazer Low Gt Ivory

Pamatujete si ještě své první zkušenosti s tampóny? Tak víte, že všechno chce svůj čas. Na první pohled se Vám může zdá „divné“ vkládat do pochvy „něco takového“ jako je Softcup. Určitě nejste s těmito prvotními pocity sama, ale věřte , že je snadno překonáte a Softcup se stane Vaším favoritem.

Pro první zkušenosti se zaváděním (a používáním) Softcupu Vám doporučujeme zvolit dny, kdy je Vaše menstruační krvácení slabší.

Ačkoliv menstruační kalíšek Softcup vypadá skutečně jinak než tampóny a vložky, je to pomůcka vyvinutá ženou a pro ženy s cílem zajistit jim maximální komfort během menstruace. 

 

  • 1. krok
  • 2. krok
  • 3. krok
  • 4. krok

Takhle vypadá Softcup před zavedením. Umyjte si ruce a uvolněte se. Při zavádění Softcupu Vám doporučujeme sedět na WC s koleny od sebe. Uchopte Softcup tak, jak vidíte na obrázku – dnem dolů a zmáčkněte protilehlé okraje k sobě.

Zmáčknutý kalíšek Softcup zasuňte do pochvy. Při sezení je pochva v horizontální poloze a mírně hlesá směrem dozadu. Pomocí prstu zasuňte Softcup směrem dolů a co nejdále. Softcup se nemá ve Vašem těle kde ztratit, sám vklouzne do správné polohy pod děložním čípkem za stydkou kostí.

Softcup se ve Vašem těle rozvine a tvarově se přizpůsobí anatomickým podmínkám Vašeho těla. Nemusíte se obávat ani zranění. Na Softcupu nenaleznete žádné ostré hrany.

Je-li Softcup zaveden správně, neměla byste jej cítit.

Softcup můžete mít zaveden až 12 hodin. Během krátkého času zjistíte, kdy je v závislosti na síle krvácení nutné Softcup vyměnit, nebo vyprázdnit (Opakovaně použitelný SC).

Pokud byl Softcup zaveden správně a začíná prosakovat, je čas na jeho výměnu.

Pokud zaznamenáte slabé prosakování během močení nebo vyprazdňování, neznamená to, že musíte Softcup nutně vyměnit. Takové prosakování souvisí s pohyby svalstva během vyprazdňování a po jeho skončení se Softcup vrátí spontánně na své místo.

Softcup MUSÍ být vyměněný po 12 hodinách!!!

Pro vyjmutí Softcupu se posaďte stejně jako při jeho zavádění. Uvolněte se. Zasuňte prst do pochvy a nahmátněte horní okraj Softcupu. Prst za něj zespodu zahákněte a Softcup pomalu vytáhněte. Mějte na paměti, že Softcup je naplněn krví a snažte se jej udržet v horizontální poloze.

Obsah Softcupu jednoduše vylejte do mísy. Jednorázový Softcup zabalte do obalu od nového Softcupu a vyhoďte do odpadkového koše. Opakovaně použitelný Softcup vypláchněte, nebo vytřete a znovu zaveďte.

Nikdy Softcup ani jeho obal nesplachujte do WC!